MUĞLA DATÇA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

12 Mart İstiklal Marşı'nın Kabulü'nün 99. yılı ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma Günü dolayısıyla ilçemizde program düzenlendi.

  12 Mart İstiklal Marşı'nın Kabulü'nün 99. yılı ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma Günü dolayısıyla ilçemizde  program düzenlendi.

Program Datça Kaymakam Vekili  Ertuğ Şevket AKSOY, Garnizon Komutan Bnb.Hilmi ÖZKAN, Belediye Başkan Vekili,  İlçe Emniyet Müdürü İsmail TOYGUN, İlçe Milli Eğitim Müdürü Erdoğan BAŞAR,Şube Müdürü Lütfü ÖZÇINAR, kurum müdürleri, okul müdürleri, öğrenci  ve veliler katıldı.

    Bülent Ecevit Kültür Merkezinde düzenlenen etkinlik, Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı. Programda ilk olarak Yılmazlar Ortaokulu  Müdürü Ahmet İNAN  günün anlam ve önemini belirten konuşmayı  yaptı.Konuşmanın ardından İstiklal Marşı'nı ezbere okuma yarışmasında  ilkokul,ortaokul ve lise kategorisinde  ilçe birincisi olan  öğrenciler  İstiklal Marşımızı seslendirdiler.Yılmazlar Ortaokulu öğrencilerinin ''Ya İstiklal,Ya Ölüm''adlı oratoryoyu seslendirmesi,Yılmazlar Ortaokul öğrencisi Pakize Beyza GÜLER'in  İstiklal Marşı'nın bestesini piyano ile icra etmesi ,İlçe çapında yapılan yarışmalarda ödül alan öğrencilere ödüllerinin verilmesiyle program sona erdi. Programda emeği geçen herkese teşekkür ediyor, Milli şarimiz Mehmet Akif ERSOY'u bu vesileyle bir kez daha minnetle anıyoruz.Üstadın dediği gibi. "Allah bir daha bu millete bir İstiklal Marşı yazdırmasın!" .

 

12-03-202012-03-202012-03-202012-03-2020

Eski Datça Mahallesi Gazi Mustafa Kemal Caddesi No 12/1 DATÇA/MUĞLA - 02527122340

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.