MUĞLA DATÇA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

19 Mayıs Coşkuyla kutlandı

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı, tüm ülkede olduğu gibi ilçemizde de coşkuyla kutlandı. Kutlama programında öğrenciler tarafından hazırlanan gösteriler ilgiyle izlendi.
19 Mayıs Coşkuyla kutlandı

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk´ün 19 Mayıs 1919´da Samsun´a çıkarak milli mücadeleyi başlatmasının 96. yıldönümü coşku ve gururla kutlandı. Cumhuriyet Meydanı´nda saat 09.00´da Atatürk Anıtı´na çelenk sunulması, saygı duruşu ve İstiklal Marşı´nın okunması ile başlayan törende, günün anlam ve önemini belirten İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Fedai AKIN´ın konuşması ve şiirlerin okunmasının ardından geçit töreninden sonra Gençlik Yürüyüşü ile devam etti. Cumhuriyet Meydanı´ndan saat 10.30´da başlayan yürüyüş, Kent Park´ta son buldu.    İki haftaya yayılan gençlik haftası kutlamaları,  tiyatro gösterisi ve şiir dinletilerine de sahne olacak. Program kapsamında, 29 Mayıs Cumartesi günü saat 20.00´da Bülent Ecevit Kültür Merkezi´nde Şehit Ersoy Yorulmaz Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezi Türk Dili ve Edebiyatı öğretmeni Hayriye Şatır tarafından hazırlanan tiyatro oyunu sahnelenecek. 2 Haziran Pazar günü saat 19.30´da da Türk Dili ve Edebiyatı öğretmeni Serdar Yüksel tarafından hazırlanan şiir dinletisi ile etkinlikler sona erecek.  

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Fedai AKIN´ın 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı mesajı    

Güçlü yarınlarımızın güvencesi Sevgili gençler…

   Bugün, muhteşem mazimizin dönüm noktalarından biri olan 19 Mayıs 1919’un 96.yıldönümü. Bu gün, geçmişimizin mirasını,  geleceğimizin emanetini alan, yarınlarımızın  umut meşalelerini taşıyan sevgili gençlerimizin bayramı. Hepinizin coşkun yüreklerini canı gönülden selamlıyorum.

   Atatürk’ün 19 Mayıs’ta milli duygular içerisinde Samsun’da attığı ilk adım, Türk milletinin bağımsızlığını kazanmada ve Türkiye Cumhuriyetinin kuruluşu yolunda atılmış önemli adımlardan biriydi. Bu adımın 96. yılında güzel Datça’mızda bugün şölenimize katılan, bizimle bu coşkuyu paylaşan tüm misafirlerimize de sevgi ve selamlarımı sunuyorum. 

  Sevgili gençler,

 Geçmişini, tarihini, kültürünü bilen özüne ve geçmişine sahip çıkan ve bunu da gençlerine aktarabilen toplumlar ilelebet yaşama hakkına sahiptirler. Bu bilinçle 19 Mayıs 1919’da, yeni bir mücadele başlatmış olan Atatürk, gerçekleştirdiği kongreler ile Kurtuluş Savaşı’nı ona inanan milleti ile birlikte sürdürmüş, kazanılan zaferin devam etmesi için gençlere olan güveni sebebiyle de bu günü siz, gözlerimizin ışığı, sevgili gençlerimize armağan etmiştir.

    Gelecekte ülke yönetiminde söz sahibi olacak sizler, her zamankinden daha fazla ihtiyaç duyulan sevgi, barış ve hoşgörü anlayışı içinde tüm sorunların üstesinden gelecek, birlik içinde hareket ederek, geleceğin lider ülkesi Türkiye’yi daha güçlü bir hale getireceksiniz.Ve sizler yine bu medeniyet çizgisinde yol alarak yalnızca bu ülkenim rüyalarını değil, insanlığın büyük özlemlerini gerçekleştireceksiniz.

    Biliyoruz ki sizler, Türk milletinin geleceği, yarınlarımızın teminatı, gözlerimizin ışığısınız. Yarınların sorumluluğunu üstlenebilecek şekilde, nitelikli, bilgili, donanımlı ve yürekli gençler olarak yetişmeniz için bizler, elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyoruz. Sizlerin de “Vatanını en çok seven, görevini en iyi yapandır” anlayışı ile omuz omuza çalışmanızı ve güzel işler başarmanızı istiyoruz. Ve gelecekte sizler; modern dünyanın imkânlarına, bilim ve sanatın hiçbir şubesine sırtınızı dönmeden İnşallah daha güzel sabahlara uyanacaksınız. 

    Bu duygu ve düşüncelerle, başta bu günü sizlere armağan eden aziz Atamız olmak üzere, şanlı tarihimize emeği geçen tüm şehit ve gazilerimizi rahmet, saygı ve şükranla anıyor; hepinizin bayramını yürekten tebrik ediyor, gözlerinizden öpüyorum.                   

                                                                   

Eski Datça Mahallesi Gazi Mustafa Kemal Caddesi No 12/1 DATÇA/MUĞLA - 02527122340

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.