MUĞLA DATÇA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

4 Ekim Hayvanları Koruma Günü Mama Kampanyası

4 Ekim Hayvanları Koruma Günü Mama Kampanyası

Datça İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, her yıl olduğu gibi  4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü kapsamında okullarımızda başlatılan kampanya ve öğrencilerimizin desteğiyle  barınaklardaki hayvanlar için mama bağışı kampanyası başlatıyor.  

Dünyada 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü olarak kutlanıyor. Hayvanseverler bu özel günde barınaklardaki hayvanlar için yapılacak mama bağışına katılıyor.  İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Bülent ALDAL ''Hayvanseverlerimizin yardımı ve çabasıyla barınak koşullarında yaşamlarını sürdürmeye çalışan hayvanların ihtiyaçlarını karşılayacak mama kampanyası başlattık. Amacımız  4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü'nde  yardıma  muhtaç hayvanlara destek sağlayarak öğrencilerimizin farkındalığını arttırmak.  İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak geleneksel olarak yaptığımız bu çalışmadan çok güzel sonuçlar alıyoruz. Öğrencilerimizin barınak hayvanlarına  olan duyarlılığı bizi  sevindiriyor. Değerli Datça halkından ve velilerimizden  destek sağlamak isteyen olursa okullarımızda oluşturulacak mama kumbaraları kendilerine açık olacaktır. 'Bir kap mama da senden olsun' sloganıyla başlattığımız kampanyamız için herkesi bekliyoruz.''dedi.

 

Etkinlik Adı

 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü Mama Kampanyası

Düzenleyen

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü                

 

Katılacak Okullar

Datça ilçesinde bulunan İlkokul, Ortaokul ve Liseler

 

Tarih ve Saat

04 Ekim 2021

Saat: 13:30

Katılacak Sınıflar

Covid-19 önlemleri doğrultusunda okullar tarafından asgari düzeyde belirlenen sayıda Datça ilçesi İlkokul, ortaokul ve liselerde bulunan istekli öğrenciler. (1-12'nci sınıflar)

 

Yer

Datça Hayvan Barınağı

(Ulaşım Okul Müdürlükleri tarafından organize edilecektir.)

 

Açıklamalar

1-İşleyiş:

-Okullarda sınıf rehber öğretmenlerin önderliğinde mama kumbaraları oluşturulacak,

-Kumbaralar sınıf rehber öğretmenleri ve öğrenci temsilcileri ile açılacak ve içerisinden çıkan miktar tutanakla okul idaresine teslim edilecek,

- Mama alımı, daha düzenli olması ve açık mamaların çabuk bayatlaması sebebiyle okul idaresi tarafından (15 kg) paketler halinde alınacak ve faturası öğrencilerin görebileceği bir panoya asılacaktır. (Her okulun en az 1 paket (15 kg)  mama alması beklenmektedir.)

 

2- Etkinlik, 4 Ekim tarihinde öğrencilerin Datça Hayvan Barınağını Ziyaret etmesi ve mamaları barınağa teslim etmesiyle sona erecektir.

Öğrenciler  ile birlikte 1 idareci ya da öğretmen etkinliğe katılacaktır.

 

* Etkinliğe katılacak öğrenciler için veli izin belgeleri okullar tarafından alınıp, 01 Ekim 2021 Cuma günü mesai bitimine kadar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bildirilecektir.

 

27-09-2021

Eski Datça Mahallesi Gazi Mustafa Kemal Caddesi No 12/1 DATÇA/MUĞLA - 02527122340

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.