MUĞLA DATÇA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

8. ve 12. SINIF DÜZEYİNDE ÇEVRİM İÇİ SINAVLAR BAŞLIYOR

8. ve 12. SINIF DÜZEYİNDE ÇEVRİM İÇİ SINAVLAR BAŞLIYOR

Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ölçme Değerlendirme Merkezi çalışmaları dahilinde ortaöğretim programlarındaki amaç ve kazanımların öğrenim düzeylerini, bilimsel ölçütlere uygun standart ölçme araçları ile ölçmek, elde edilen verilerin analizini yapmak, sentezlenen veriler ışığında öğrenci,  öğretmen ve yöneticilerimizin başarıya yönelik yöntem ve strateji geliştirmelerine katkı sağlamak amacıyla ilimiz 8 ve 12. sınıflarda öğrenim gören öğrencilere yönelik "Çevrim içi Sınavlar" yapılacaktır.

 

Çevrim içi sınavlar:

4 Ocak 2021 tarihinde başlayıp 17 Ocak 2021 tarihine kadar devam edecektir. 

Sınav tarihleri 8 ve 12. sınıflar için farklı günlerde  planlanmıştır.

 

8 ve 12. sınıflar için çevrim içi sınavlar; hafta içi kazanım değerlendirme sınavları, hafta sonu LGS/TYT denemeleri olmak üzere 2 farklı kategoriden oluşmaktadır. 

Kazanım değerlendirme sınavları 8. sınıflar için Matematik-Fen Bilimleri-İngilizce ve  Türkçe-T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük -Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi olmak üzere 2 testten oluşmaktadır.

12. sınıflar için Türkçe-Matematik,  Coğrafya-Tarih-Felsefe-Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi,   Fizik-Kimya-Biyoloji olmak üzere 3 testten oluşmaktadır.

                     

 31-12-2020                  

 

                 AYRINTILI BİLGİ İÇİN KILAVUZU İNCELEYEBİLİRSİNİZ

               Çevrim İçi Sınav Uygulama Kılavuzu için tıklayınız.

 

 

 

SINAV TAKVİMİ İÇİN AŞAĞIDAKİ GÖRSELLERE TIKLAYINIZ

  31-12-202031-12-2020

Eski Datça Mahallesi Gazi Mustafa Kemal Caddesi No 12/1 DATÇA/MUĞLA - 02527122340

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.