MUĞLA DATÇA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Datça Liman Sergi Salonu'nda ''Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Cumhuriyet Günlüğü Resim Sergisi '' Düzenlenecektir

Datça Liman Sergi Salonu'nda ''Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Cumhuriyet Günlüğü Resim Sergisi '' Düzenlenecektir

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün vefatının 83.yıl dönümünde Datça İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Kabaklarlı İlkokulu işbirligiyle Datça Liman Sergi Salonu'nda ''Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Cumhuriyet Günlüğü Resim Sergisi '' düzenlenecek.  Atatürk'ün çok bilinmeyen fotoğraflarının da aralarında olacağı 93 fotoğraf, kronolojik sıra ile düzenlenip ziyarete açılacak. Birbirinden özel fotoğrafların yer aldığı sergi, 10 Kasım Çarşamba günü saat 15.00'te Reşadiye Kazım Yılmaz İlkokul/Ortaokulu öğretmenleri Ömer Faruk GÜZEL ve Ismahan GÜZEL'in Atatürk'ün sevdiği şarkılardan oluşan müzik dinletisi ile başlayacak. Sergi, 11-12 Kasım günleri 10.00-18.00 saatleri arasında açık kalacak.   

İlçe Milli Eğitim Müdürü Bülent ALDAL, ''Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün ebediyete irtihal edişinin 83.yılında istedik ki kurumumuz adına bizler de Atamıza şükranlarımızı sunalım. Atamızı anmanın en güzel yollarından birinin de kendisinin Cumhuriyet mücadelesini, milletimize kazandırdıkları ve kazandırmak istediklerini doğru anlatan fotoğraflarını sergilemek olduğunu düşündük. Bu değerli çalışmadaki emekleri ve çabalarından dolayı Kabaklarlı İlkokulumuzun  1/B sınıf öğretmeni Özge ÖZHAN'a, öğretmenimizin ablası Hatice Özlem ÖZHAN'a, okul yöneticilerimize  ve öğretmenlerimize teşekkür ederim."

09-11-2021

         

Eski Datça Mahallesi Gazi Mustafa Kemal Caddesi No 12/1 DATÇA/MUĞLA - 02527122340

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.