MUĞLA DATÇA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Datça MAVİ´ ye Yürüyor Projesi İçin Pedal Çevirdik

Datça MAVİ´ ye Yürüyor Projesi İçin Pedal Çevirdik

Datça ilçesinde bulunan öğrencilerimizi Teknoloji (Sosyal Medya) Bağımlılığı ile mücadele alanlarında sosyo-kültürel, sportif etkinlikler ve koruyucu önleyici hizmetlerle desteklemek ve toplumsal farkındalık düzeyini yükseltmek amacıyla başlattığımız Datça MAVİ´ye Yürüyor projemizin 1. etkinliği olarak 17.04.2019 tarihinde bisiklet gezisi düzenleyerek, buluşma noktasında öğrencilerle piknik yaptık ve geleneksel çocuk oyunları oynadık.
Bu etkinliğe Yılmazlar Ortaokulu, Datça İmam Hatip ortaokulu, Reşadiye Kazım Yılmaz Ortaokulu ve Kızlan Ortaokulundan toplam 136 öğrencimiz katılmıştır.

Projemiz: Bağımlılıklar konusunda bilgilendirme çalışmaları yapmak, her türlü bağımlılıkla mücadele etmek ve toplumun bilincini arttırmak, güç ve kaynakları seferber ederek insan onur ve saygınlığının korunması yönünde toplumun tüm katmanlarını harekete geçirmek, Öğretmenlere ve öğrencilere yönelik her türlü bağımlılığa karşı koruyucu tedbirler geliştirerek bilinçlendirme semineri düzenleyerek farkındalık uyandırmak,Öğrencilerimizin kültürel, sosyal, spor, sağlık ve sanatsal gelişimlerine katkıda bulunmak amacıyla organizasyonlar düzenlemeyi amaçlamaktadır.
   
Etkinlik boyunca öğrencilerin ve etkinliğe katılan bazı öğrenci velilerinin oldukça mutlu olduğu gözlemlendi. Etkinliğe katılan İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ferman AKBULUT ve Şube Müdürümüz Erdoğan BAŞAR öğrencilerin gözlerindeki sevincin etkinliğin başarılı olduğunun bir göstergesi olduğunu belirttiler. Doğa ve spor etkinliklerinin de öğrenmenin bir parçası olduğunu ve bu tarz etkinliklerin çoğalması için gerekli çalışmaların arttırılacağını belirttiler.

17-04-201917-04-201917-04-201917-04-201917-04-201917-04-201917-04-2019

Eski Datça Mahallesi Gazi Mustafa Kemal Caddesi No 12/1 DATÇA/MUĞLA - 02527122340

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.