MUĞLA DATÇA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Değerli Öğretmen ve Öğrencilerimizin Dikkatine

Değerli Öğretmen ve Öğrencilerimizin Dikkatine

TC Milli Eğitim Bakanlığı Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü, eğitim öğretim faaliyetlerine destek amacıyla kazanım kavrama testleri, Liselere Geçiş Sistemi(LGS) kapsamındaki merkezi sınavlar için örnek sorular ve çalışma soruları ile 5,6 ve 7. sınıflar için beceri temelli testler; 9, 10, 11 ve 12. sınıflar için tekrar testleri; ilköğretim 2, 3 ve 4. sınıflar için çalışma soruları; 5,6,7 ve 8. sınıflar için ise 1. üniteleri kapsayan çalışma fasiküllerini yıl içinde öğrencilerle paylaşmıştı. Erişim kolaylığı, kullanılabilirliği ve amaca uygunluğu nedeniyle öğrenci ve öğretmenler bu materyallere yoğun ilgi gösterdi.

Şimdi 5,6,7 ve 8. sınıflar için hazırlanan çalışma fasiküllerinin ikinci üniteleriyle, bu materyallere bir yenisi daha eklendi. Fasiküllerde çeşitli soru türlerinin yanısıra eşleştirme, bulmaca gibi etkinliklere de yer verildi. 5,6 ve 7. sınıf seviyelerinde her sınıf düzeyinde 8'er olmak üzere toplam 24; 8. sınıf düzeyinde ise 6 Türkçe, 5 Matematik, 4 Fen Bilimleri ve 3 T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük olmak üzere 18 fasikül hazırlandı. Hazırlanan 42 fasikülde 3300 soru yer alıyor. Ünitelerin işleniş zamanına göre yıl boyunca yayımlanacak fasiküllere "http://odsgm.meb.gov.tr" adresinden erişilebiliyor.

Eski Datça Mahallesi Gazi Mustafa Kemal Caddesi No 12/1 DATÇA/MUĞLA - 02527122340

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.