MUĞLA DATÇA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

EBA Tanıtım Toplantısı yapıldı.

EBA Tanıtım Toplantısı yapıldı.

Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü Eğitim Yayınları ve İçerik Yönetimi Daire Başkanlığı bünyesinde görev yapan içerik uzmanı Erkan DÜNDAR 13 Ocak tarihinde Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğü´nün yürüttüğü Eba Tanıtım Projesi kapsamında ilçemiz Reşadiye Kazım Yılmaz İlk/Ortaokulu Çok Amaçlı Salonunda tüm öğretmenlerimizle bir araya geldi.

Bakanlığımız "Fatih Projesi" kapsamında 2012 yılında yayın hayatına başlayan, ancak değişen ihtiyaçlar üzerine yeniden düzenlenen Eğitim Bilişim Ağı (EBA) programının tanıtımı yapıldı.

Reşadiye Kazım Yılmaz İlk/Ortaokulu Çok Amaçlı Salonunda öğretmenlere EBA’nın tanıtımını yapan, Eğitim Bilişim Ağı Uzmanı Erkan Dündar, EBA programının 3 yıl gibi kısa bir sürede dünyanın en büyük içerik portalı haline geldiğini dile getirdi.
FATİH Projesinin sadece bir donanım projesi olmadığını vurgulayan Dündar, bir donanımla eğitim yapılamayacağını bildirdi.
Projede kullanılan bütün teknik donanımların, hayatın her aşamasında herkesin kullanabileceği donanımlar olduğunu ifade eden Erkan Dündar, "Eğitime özgü birebir teknolojik donanımdan bahsetmiyoruz. Biz, bir araçtan bahsediyoruz. Bu aracın asıl görevi, bir içeriği ilgililere ulaştırmak. Dolayısıyla asıl olan içeriktir. Araçlar üzerinden giden bir projeden bahsetmiyoruz. İçeriğin merkezi EBA portal. Her öğretmen, kendi kullanıcı kimliğiyle kişiselleştirilmiş olarak kullanmaya başlayacak. Öğretmenlerimize EBA market uygulamaları, market içerikleri, içerik portallarına erişim, mail hesabı, içerik geliştirme stüdyolarına erişim. Fatih Projesi kapsamında her öğretmenin kendine ait olan 10 GB bir bulut hesabı var. Öğretmen sayısının 1 milyona yaklaştığını göz önünde bulundurursanız, bunun ne kadar büyük bir kapasite olduğunu görebileceksiniz. Yeni EBA ile öğrencilerimize de 1 GB bir bulut hesabı açtık. Zaman içinde bunu da artıracağız" diye konuştu.

14-01-201614-01-201614-01-201614-01-201614-01-201614-01-2016

Eski Datça Mahallesi Gazi Mustafa Kemal Caddesi No 12/1 DATÇA/MUĞLA - 02527122340

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.