MUĞLA DATÇA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"En İyi Narkotik Polisi Anne" Projesi Kapsamında Velilere Yönelik Seminer Düzenlendiİçisleri Bakanlığı koordinasyonunda Emniyet Genel Müdürlügü tarafından annelerin bilinçlendirilerek anneler aracılığı ile uyuşturucu kullanımının erken tespit edilmesi ve çocukların bağımlılığa  yakalanmadan uyuşturucudan kurtarılması için hazırlanan "En İyi Narkotik Polisi Anne" Projesi kapsamında ilçemiz Bülent Ecevit Kültür Merkezinde seminer düzenlendi.

Düzenlenen seminerde  Emniyet tarafından sunumlar yapıdı.Yapılan sunumlarda madde bağımlılığına sürüklenen insanların ve çevresindekilerin yaşadıkları zorluklara ve madde bağımlılığından kurtulmanın güçlüğüne değinildi. Öte yandan sunumlarda uyuşturucuyla mücadelede en iyi yöntemin çocukların madde bağımlılığına yakalanmadan müdahale edilmesi konusuna dikkat çekildi.

Projede özellikle ev kadını olan annelere ulaşılması ve bilgilendirmeler yapılarak çocuklarındaki bir takım anormal değişimleri gözlemlemeleri ve uyuşturucu kullanımı şüphesi varsa da harekete geçirilmesi hedefleniyor.

Emniyet Genel Müdürlüğümüze çalışmalarından dolayı teşekkür ediyoruz.  

 

26-06-202126-06-2021

Eski Datça Mahallesi Gazi Mustafa Kemal Caddesi No 12/1 DATÇA/MUĞLA - 02527122340

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.