MUĞLA DATÇA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Pervin Töre'nin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı

İl Müdürümüz Sayın Pervin Töre, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı vesilesiyle bir mesaj yayımladı.
İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Pervin Töre'nin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı

Egemenliğin kayıtsız şartsız millete ait olduğunun resmen ilanı olan Türkiye Büyük Millet Meclisinin 101. kuruluş yıl dönümüne ulaşmanın haklı  gururu ve kıvancı içerisindeyiz.

23 Nisan 1920, Cumhuriyetimizin temellerinin atıldığı tarihi bir gündür. Demokrasinin kalbi olan Türkiye Büyük Millet Meclisinin açılmasıyla milli irade tecelli bulmuş, milletin geleceğini yine milletin azmi ve kararı kurtarmıştır. Gazi Mustafa Kemal Atatürk, böylesine anlamlı ve önemli bir günü dünya çocuklarına bayram olarak armağan etmiş, yarınlarımızı şekillendirecek olan çocuklarımıza verdiği değeri en güzel şekilde göstermiştir.

Büyük Önder  "Bugünün küçükleri, yarının büyükleridir. " dediği  çocuklarda, güçlü ve mutlu Türkiye'yi görmüş ve çocukların en iyi şekilde yetiştirilmesinin bir insanlık görevi olduğunu belirtmiştir.

Sevgili Çocuklar,

Sizler bizim en kıymetli hazinelerimizsiniz. Sizlere ne kadar değer katarsak o kadar değerlerle büyüyecek ve dünyayı güzelleştireceksiniz. Ülkesini ve milletini seven, donanımlı, girişimci, ufku geniş, bilime sevdalı, sanata duyarlı, yetenekli,  kendi medeniyet birikimimize uygun, inancına, kültürüne, tarihine, diline sahip çıkan, değerlerine bağlı, ailesine ve topluma karşı sorumluluklarını özümsemiş, bireyler olarak yetişmenizi sağlamak ortak sorumluluğumuz ve hedefimiz olup bunun için var gücümüzle çalışmaktayız. Türkiye'mizin güçlü yarınları sizlerin omuzlarında yükselecek. Sizlere sonsuz inanıyor ve güveniyoruz.  

Hepinizin bildiği üzere tüm dünyayı tehdit eden küresel salgın nedeniyle bu yıl da 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını evlerinizde kutlayacaksınız. Bayraklarla, balonlarla süslediğiniz evlerinizden gerek Bakanlığımız gerekse Müdürlüğümüz tarafından dijital ortamda sizler için hazırlanmış olan 23 Nisan programlarıyla bayram sevincini ve coşkusunu yaşayacağınıza inanıyoruz. Sizleri çok özledik, hasretle bekliyoruz.

             Sizler, yaşadığımız küresel salgın sürecinde ilk kez deneyimlediğiniz uzaktan eğitime hızla uyumunuzla geleceğinize ve geleceğimize her şartta sahip çıkmanızla Türk çocuğunun gücünü bir kez daha gözler önüne serdiniz. Yetişkinlere örnek olacak sabrınızla ve azminizle sizlere olan inancımızın haklı gururunu yaşamamıza vesile oldunuz. Salgın başladığı günden bugüne geçen süre içinde elde ettiğiniz ulusal ve uluslararası başarılarla moral ve motivasyon kaynağımız oldunuz.

Geçtiğimiz hafta Uluslararası Bilim Projesinde üç çocuğumuz, 1 Dünya birinciliği ve 2 dünya ikinciliği elde ederek Muğla'mızın ve ülkemizin adını yurt dışında duyurdular. Bu özel başarılarla bir kez daha görüyoruz ki güçlü Türkiye yolunda Muğla'mızın Aziz Sancarları, Özlem Türecileri, Selçuk Bayraktarları ve niceleri çoğalarak yetişiyor.

            Bu duygu ve düşüncelerle; Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açılışının 101. yıl dönümünde yüce Meclisimizin İlk Başkanı, İstiklal Harbimizin Başkomutanı, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal'i ve silah arkadaşlarını,  aziz şehitlerimizi, gazilerimizi saygı, şükran ve minnetle anıyor; ülkemizin, milletimizin ve tüm dünya çocuklarının 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı en içten dileklerimle kutluyorum.

 

                                                                                                                          Pervin TÖRE

                                                                                                               Muğla İl Milli Eğitim Müdürü                                                                                                       

Eski Datça Mahallesi Gazi Mustafa Kemal Caddesi No 12/1 DATÇA/MUĞLA - 02527122340

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.