MUĞLA DATÇA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Tamer KIRBAÇ´tan değerlendirme ziyareti

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Tamer KIRBAÇ´tan değerlendirme ziyareti

 

          İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın; Tamer KIRBAÇ, Maarif Müfettişleri Başkanı Sayın; Fikret SÜREN, İl Milli Eğitim Şube Müdürlerimiz, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın; Fedai AKIN ve Okul/Kurum yöneticileri ile bir araya geldi.        

         İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Tamer KIRBAÇ ve Maarif Müfettişleri Başkanı Sayın Fikret SÜREN,  Milli Eğitim Müdürlüğü yöneticileri ile toplantı yaparken Şube Müdürleri de okul yöneticileri ile toplantı yaptı. Toplantılarda Bakanlığımızın ve Müdürlüğümüzün hedefleri doğrultusunda ortak sınavların değerlendirilmesi, Akademik Başarının arttırılması, Yönetici ve Öğretmenlerimizin moral motivasyonunun artırılması, başlatılan çalışmaların etkin şekilde sürdürülmesi, okullarımıza rehberlik ve denetim yaparken dikkat edilmesi gereken hususlar üzerinde duruldu.

 

       İl Milli Eğitim Şube Müdürlerimiz; Sayın Veli BOZKURT, Sayın İbrahim GÖK, Sayın Ali BOZDEMİR ve Sayın Seyit KAVAK okul müdürlerine kendi bölümleri ile ilgili bilgilendirme toplantısı yaptılar.

 

      Daha sonra tüm Okul/Kurum Müdürlerimizle gerçekleşen toplantıda İlçemizin Öğretmen, Yönetici, okul sayıları, ihtiyaç ve normlar, halkla ilişkiler, bilgi ve iletişim, sınıftaki sürecin yakından takip edilmesi, kazanımlar, ölçme –değerlendirme, ders kitapları, kılık-kıyafet, proje tabanlı öğrenme, bilimsel proje yarışmalarına katılım, DYNED, Beyaz Bayrak Projesi, Beslenme Dostu Okul ve nöbet görevleriyle ilgili konulara değinen İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Tamer KIRBAÇ, “ Milli Eğitim Bakanlığı çalışanları sayısı bakımından dünyanın ikinci büyük kurumunun bir parçası olduğumuzu ve bu kurumda  “GÜVEN”in  en önemli unsur olduğunu belirtti. Okullarımızın başarının merkezleri olduğuna değinen KIRBAÇ, “Mucit öğretmenleri yüreklendiriniz, bırakın icat çıkarsınlar” dedi. Öğretmenlerimizin temiz, bakımlı ve birbirlerine saygı çerçevesinde hitap eden örnek kişiler olduğunu hatırlatan KIRBAÇ, Prof. Dr. Aytaç AÇIKALIN’dan alıntı yaptığını belirterek öğretmenlerin heykeltıraş olmadığını, birer arkeolog olduğunu söyledi. 21. Yüzyıl Becerileri ve Proje Tabanlı kalıcı öğrenmenin öneminden bahsederek; bilginin beceriye dönüşmesinin önemini vurguladı. Zaman zaman katılımcılarla soru-cevap şeklinde geçen toplantıda eğitim öğretimin her yönü konuşulup çözüm önerileri sunuldu. 

 

Eski Datça Mahallesi Gazi Mustafa Kemal Caddesi No 12/1 DATÇA/MUĞLA - 02527122340

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.