MUĞLA DATÇA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ SAYIN FEDAİ AKIN’IN YILSONU MESAJI

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ SAYIN FEDAİ AKIN’IN YILSONU MESAJI

       2015-2016 Eğitim-Öğretim yılı 17 Haziran 2016 Cuma günü bugün ilçemiz okullarındaki öğrencimizin karnelerini almasıyla sona erecek ve bir yıldır koşturan evlatlarımız tatile girecek. Bu yılın başından beri İlçe Kaymakamımız, İl Milli Eğitim Müdürümüz ile  birlikte okullarımızın eğitim öğretim seviyelerini daha üst noktalara taşımanın yollarını ve çarelerini aramaya başladık. Datça’daki eğitim sorunlarını tespit etmek ve beyin göçünün önüne geçmek, başarıyı bir üst noktaya çekmek için okul aile birliklerimizden, velilerimizden, öğretmenlerimizden, okul müdürlerimizden ve öğrencilerimizden sorunları dinleyip çözümlerini uygulamaya çalıştık.        

        Yıl boyunca bu çabalarımız sonucunda ilçemiz okullarında  ana okulundan, ilkokul, ortaokul ve  liselerimize, Halk Eğitim Merkezimize kadar her birinde birbirinden güzel çalışmalar yapıldığını gördük. Tabi ki hedefimiz bu kadar değil, daha iyisine, en iyisine ulaşmak. Yıl içinde yapılan çalışmalarla Akademik çalışmaların yanısıra sosyal, kültürel ve sportif etkinlikler, sergiler, yarışmalar, geziler ve bilimsel proje yarışmaları, çıkarılan kitap ve dergilerle eğitimin dört duvar arasında sınırlı olmaması gerektiğini vurguladık. Bunların yanında geleceğin bilim adamlarını yetiştirmek amacıyla hazırlanan 4006 TÜBİTAK Bilim fuarları ve sergileri ile öğrencilerimizin hayranlık bırakan çalışmalarına şahit olduk. Bu nedenle, okul liderlerimizi, öğretmenlerimizi, velilerimizi ve sevgili öğrencilerimizi tebrik eder, başarılarının devamını dilerim.        

         Ayrıca yoğun bir çalışma temposunun ardından bu hafta sonu Lisans Yerleştirme Sınavına (LYS’ye) girecek olan öğrencilerimize seslenmek istiyorum. Bu sınav geleceğimizin teminatı olan siz değerli gençlerimiz ve aileleriniz için çok önemlidir ama her şeyin başlangıcı ya da sonu değildir. Bu sınavda başarılı olmanız hiç kuşkusuz hem sizler hem de ülkemiz için çok değerli kazanç olacaktır. Sizler, aileleriniz ve öğretmenleriniz bu sınav için çok büyük çaba sarf ettiniz, ter döktünüz.  Üniversiteye ilk adımı atmak için vereceğiniz bu sınavın heyecanını sizlerle birlikte ben de paylaşıyorum.       

          Bu duygu ve düşüncelerle; milletimize, ülkemize ve şehrimize önemli hizmetler vereceğine inandığımız siz gençlerimize gireceğiniz bu sınavda başarı ve zihin açıklığı diliyor ve istediğiniz tercihlere ulaşmanızda Allah yar ve yardımcınız olsun, diyor, hepinize sevgi ve saygılarımı sunuyorum.                                                                                                                                                                                                             FEDAİ AKIN                                                                                                                                                       İlçe Milli Eğitim Müdürü

Eski Datça Mahallesi Gazi Mustafa Kemal Caddesi No 12/1 DATÇA/MUĞLA - 02527122340

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.