MUĞLA DATÇA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Bülent ALDAL' ın İlköğretim Haftası Mesajı ve Çelenk Koyma töreni

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Bülent ALDAL' ın İlköğretim Haftası Mesajı ve Çelenk Koyma töreni

Sevgili Öğretmen ve Eğitim Yöneticisi arkadaşlarım,

2020-2021 Eğitim-Öğretim yılına, karmaşık duyguların, kararsızlıkların düşünsel anlamda sorgulamaları ile başlıyoruz. Fakat işte tam bu anda biz öğretmenler toplumun dinamikleri eğitim önderleri olarak, hayatın bu gölgeli yanlarına bir aydınlık olarak ışık tutmak üzere yol almalıyız. Biz öğretmeniz, hepimiz eğitim için, çocuklarımızın bugünü ve geleceği için eğitim aldık, bunun için yüz yüze ve uzaktan eğitim planlamasını sizlerin de özverili çabalarıyla hazırladık. Çocuklarımızın bu zor süreci en az eksikle kapatması hepimizin sorumluluğundadır. Bu yolculuğu eğitimin ve bilimin ışığında güç birliği ve iş birliği ile atlatma iradesini göstermeliyiz. Umudumuz çocuklarımız ve biz öğretmenler sevgi ve saygı gibiyiz, içimizin bir yanı biricik umutlarımızla okullarımıza, sınıflarımıza, bahçelerimize coşkuyu getirmeliyiz. Biz onları, onlar bizi özledi. Hayata anne ve babalarının gözleri ile bakan çocuklarımız artık sizlere emanet tıpkı bir çiçek gibi, sizlerde onların can suyu olacaksınız. Yasadığımız hayattan geri kalmamalıyız. Biz öğretmenler zamanın gücünü kullanmaya sahibiz, yönetmeyi ve bilgiyi doğru kullanmayı bildiğimiz sürece bu zor günleri aşacağız. Buna gönülden inanıyorum, çünkü bizlerin hayatının kökünde Kurtuluş Savaşı mücadelesinde bedel ödemiş atalarımızın ruhlarının cesareti var.

Aile, okul, çevre eğitimlerimizde maskenin, mesafenin ve hijyenin ne kadar önemli olduğunun altını çizerek bilgilendirmeliyiz. Okullarımız hazır, sevgimiz ve emeğimizle onların önünde yanında olmalıyız. Sevginizle yeteneğinizle güzellikler katacağınız bir yıl olması dileğiyle, başta başöğretmen Atatürk ve ebediyete intikal eden tüm öğretmenlerimizi rahmetle saygıyla anıyor, eğitim dünyamıza geçmişten bugüne emek veren tüm öğretmenlerimize, saygılarımı ve şükranlarımı sunuyorum. İlköğretim Haftamız kutlu olsun. Sağlıklı günler diliyorum.

                                                                                                                                                                                                                 Bülent ALDAL

                                                                                                                                                                                                          İlçe Milli Eğitim Müdürü

 

18-09-202018-09-202018-09-202018-09-202018-09-202018-09-202018-09-2020

Eski Datça Mahallesi Gazi Mustafa Kemal Caddesi No 12/1 DATÇA/MUĞLA - 02527122340

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.