MUĞLA DATÇA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Bülent ALDAL'ın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Bülent ALDAL'ın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı

   " Varlıkları ile ruhlarımızı eğiten kalplerimizi yumuşatan, çocukluk anılarımızın aynası, Sevgili çocuklarımız ! Bugüne anlam katan aydınlık yüzlü çocuklarımız! 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Atamızın vatan sevdası uğruna yaşayamadığı çocukluğunu küçücük yüreklere -sizlere- emanet ettiği gündür.    

    'Egemenlik Ulusundur.' diyerek dünya liderlerine örnek olmuş Mustafa Kemal Atatürk, çocuklar karşısındaki  mağrur duruşuyla, sevgiyle karşılarında boyun büküşüyle egemenliği armağan etmekle kalmamış sonsuza dek sürecek olan inancını da yansıtmakta beis görmemiştir.

     Çocuklar, çocuklarımız... Bakmaya doyamadığımız, alın terimiz, geleceğimiz, umudumuz, yarına hazırlayıp yanında yöresinde beklediğimiz,  üstüne titrediğimiz, arkasından kokusunu içimize çektiğimiz çocuklarımız! Bugün sizin bayramınız ! Bu zor günlerde sizlersiniz bize hayat ışığı olan. Bizler de  sizleri özgürce yaşayacağınız, sıkıntı çekmeyeceğiniz bir geleceğe hazırlamanın heyecanı ve inancı içindeyiz. Ülke liderlerinin birçoğuna mücadele anlayışı ve devlet adamlığıyla örnek olmuş, hala da örnek olmaya devam eden Atatürk'ün, küçücük yüreklerinizin, ağız dolusu çocuk gülüşlerinizin önünde sevgiyle eğilişinin günüdür bugün.      

    Sizler bizim geleceğimizsiniz. Uygar, mutlu bir dünya ve aydınlık yarınlar, sizlerin iyi, bilinçli bireyler olarak yetişmenizde saklıdır. Sizlere bugünlerinizi armağan eden Mustafa Kemal ATATÜRK'e gönülden teşekkür etmek demek, onun açtığı yolda, gösterdiği hedefe yürümek demektir. Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ebediyete intikal eden tüm şehitlerimizi rahmetle anıyorum. Biricik umutlarımız, yolunuz aydınlık, yüreğiniz insan sevgisiyle dolsun. Hepinizin bayramı kutlu olsun. "                                                                                                                                           

                                                                                                                                                        

Eski Datça Mahallesi Gazi Mustafa Kemal Caddesi No 12/1 DATÇA/MUĞLA - 02527122340

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.