MUĞLA DATÇA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Fedai AKIN´ın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlama Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Fedai AKIN´ın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlama Mesajı

“Cumhuriyet; her türlü zorluk ve yokluğa rağmen, milletimizin birlik ve beraberliğin, bağımsızlık ve hurriyet aşkının, güçlü bir Turkiye kurma azim ve kararlılığının gurur verici eseridir.

“Cumhuriyet, yanmış, yıkılmış, işgal edilmiş vatan toprakları üzerinde, bağımsızlığından ödün vermeyen, dayatmalara boyun eğmeyen Mustafa Kemal Atatürk öncülüğünde, Türk milletinin yeniden dirilişinin ifadesidir. Egemenliğin, kayıtsız şartsız millet iradesine teslim edildiği Cumhuriyet; ülkenin her köşesinde eşitlik, özgürlük, barış ve kardeşlik demektir. İnsan haklarından adalete, eğitimden sağlık hizmetlerine kadar her alanda demokratik, hukukun üstünlüğüne dayanan ve sosyal devlet olmanın gereğini yerine getirmiş bir Türkiye demektir. Cumhuriyet, korumamız ve ödün vermeden yaşatmamız gereken en değerli varlığımızdır.

Milletimiz, dün olduğu gibi bugün de bu topraklarda birlik ve beraberlik içinde yaşamaktan asla vazgeçmeyecek, ülkemizi içten ve dıştan kuşatan tehlikeler karşısında dimdik ayakta durmaya devam edecektir. 93 yıl önce olduğu gibi bugün de ülkemizi, devletimizi, birliğimizi, beraberliğimizi yok etmeye çalışan dahili ve harici düşmanlara karşı, birliğimizi ve beraberliğimizi sağladığımız sürece ülkemiz üzerine oynanan oyunlar boşa çıkacaktır. Sunu da belirtmeliyim ki; milletimiz, demokrasi ve cumhuriyet için 15 Temmuz darbe girişiminde zafer yazmış, yüreğini, bedenini hainlerin kullandığı uçaklara, tanklara ve bombalara siper etmiştir. Hainlerin emellerine ulaşmaları engellenmiştir.

Bu duygu ve düşüncelerle;

Cumhuriyetimizin 93’ücüncü  yıldönümünde milletimizin sahip olduğu tüm değerlerle hissettiği bu coşku ve heyecanının gönül dünyasından hiç eksik olmamasını temenni ediyor, bu müstesna günde Cumhuriyet’i “en büyük eserim” diye tanımlayan Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere, bu aziz vatanın bütünlüğü ve bağımsızlığı için canlarını ortaya koyan tüm şehit ve gazilerimizi rahmet ve şükranla anıyor, tüm halkımızın Cumhuriyet Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyorum.

Eski Datça Mahallesi Gazi Mustafa Kemal Caddesi No 12/1 DATÇA/MUĞLA - 02527122340

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.