MUĞLA DATÇA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Fedai AKIN´ın 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Fedai AKIN´ın 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı

Kurtuluş Savaşımızın en çetin günleri olan 1922 yılının 26 Ağustos´unda başlayıp 30 Ağustos´ta Dumlupınar´da Büyük Komutan Gazi Mustafa Kemal´in başkumandanlığında zaferle sonuçlanan Başkomutanlık Meydan Muharebesinin, bir diğer adıyla Büyük Taarruzun 94. Yıldönümünü, ayrıca tarihimizde zafer ayı olarak bilinen Ağustos ayında 1071 Malazgirt´ten Büyük Taarruza kadar milletçe kazandığımız zaferlerimizi de büyük bir coşku ve gururla kutluyoruz.

Bu eşsiz zaferlerin tek kaynağı, dün olduğu gibi bugün de birbirine kenetlenmiş bir milletin vatanına, özgürlüğüne ve değerlerine olan aşkı ve inancıdır. Bu duygular milletimizi hep güçlü ve dimdik olarak ayakta tutmuş, kurduğumuz devletlerin dünya tarihine yön vermesine imkân sağlamıştır. Bu büyük zaferin ardından, milletçe el ve gönül birliği ile kurup, geliştirdiğimiz Türkiye Cumhuriyeti, bugünkü demokratik, çağdaş ve dinamik yapısıyla dünyada seçkin ve saygın bir konuma gelmiştir.

Başkomutanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde, milletimizin ve kahraman ordumuzun kenetlenerek yokluklar içinde kazandığı 30 Ağustos Zaferi, vatanı dört bir yandan işgal edilerek bağımsızlığına kastedilen aziz milletimizin varoluş mücadelesinin kahramanlık timsali olmuştur.

Büyük Zafer´in ardından kurulan Türkiye Cumhuriyeti, geleceğe umutla bakan; dinamik ekonomisi, güçlenen demokrasisi ve ordusuyla çevresine barış ve istikrar yayan, saygın, güçlü ve lider bir devlet olarak yükselmektedir.

 

30 Ağustos Zafer Bayramı vesilesiyle, Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük komutan Atatürk´ü, silah ve dava arkadaşlarını, Kurtuluş Savaşı´nın tüm kahramanlarını, şanlı tarihimiz boyunca topraklarımızı vatan yapan tüm aziz şehitlerimizi bir kez daha saygı ve rahmetle, gazilerimizi minnetle anıyor, 30 Ağustos Zafer Bayramımızı kutluyorum.

Eski Datça Mahallesi Gazi Mustafa Kemal Caddesi No 12/1 DATÇA/MUĞLA - 02527122340

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.