MUĞLA DATÇA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Fedai AKIN´ın İlköğretim Haftası Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Fedai AKIN´ın İlköğretim Haftası Mesajı

       Yeni bir eğitim yılının ilk gününde, Türkiye´mizin geleceği olan çocuklarımızla, değerli meslektaşlarımla ve  sizlerle birlikte olmanın farklı  heyecanı içindeyiz.
Bugün 2016- 2017 eğitim öğretim yılını ve ilköğretim haftasını açarken değerli meslektaşlarım ve tüm eğitim camiamızla sevgili çocuklarımızı  en güzel şekilde yetiştirmek üzere büyük Atatürk´ün "öğretmenler yeni nesil sizin eseriniz olacaktır." sorumluluğu ile buradayız.

Ülkemizin geleceği  Sevgili yavrularımız,
        Ülkemiz, okuyabilmek uğruna yirmi kilometreyi çıplak ayakla yürüyen öğrencilerden, 60 kişilik sınıflardan, bir sırada birlikte oturan 5 öğrenciden, bilgisayarın ancak adının bilindiği günlerden bu günlere geldi. Sizler, bugün  okullarınızda, tek kişilik sıralarda, çağın teknolojik araçlarıyla donatılmış sınıflarda, her biri alanında uzmanlaşmış öğretmenlerin elinde eğitim görmektesiniz. Siz sevgili öğrencilerimizden tek isteğimiz, çok çalışmanız asla yılgınlığa düşmemenizdir. Unutmayınız ki öğretmenleriniz ve velileriniz zorlandığınız her konuda her zaman size destek olacaklardır.

Saygıdeğer Velilerimiz
       Çocuklarınız, bizim de çocuklarımız ve sizlerin bizlere emanetidir. Çocuklarınızın her yönden gelişmesi için imkânlarınızı sonuna kadar kullanınız. Onlara verebileceğiniz en önemli şey sevgi ve ilginizdir.  Onlara güveniniz ve umut aşılayınız. Çocuklarınıza tıpkı avucunuzda bir kuşu tutar gibi yaklaşınız. Avucunuzu sonuna kadar açarsanız kuş elinizden uçar gider; avucunuzu sıkı sıkıya kapatırsanız da ölümüne sebep olursunuz. 

Değerli meslektaşlarım,
        Yeni nesli en güzel şekilde yetiştirmek geleceğe ve hayata hazırlamak gibi bir sorumluluğumuz var. Vatan, bayrak ve millet sevgisini aşılamak gibi bir büyük görevimiz var. Bunların yanında amacımız;  bilgi aktarmak değil, bilgiye ulaşmanın yollarını araştıran, bulabilen, bilgiyi paylaşabilen, teknolojiyi üretebilen ve insanlığın yararına kullanabilen dinamik, özgüvenli  nesiller yetiştirmek olmalıdır. Bunu yaparken sevgi ve özverinize ihtiyacımız var. Eğitim sevgiyle özveriyle istek ve gönüllülükle yapılacak bir iştir.  Kıymetli meslektaşlarım, bu zor görevi üstlenirken, kendi çocuğunuzun  sizin gibi bir öğretmeni olsun ister miydiniz? Kendi çocuğunuz için nasıl bir öğretmen istiyorsanız sizlere emanet edilen yavrularımıza da öyle öğretmenler olmanız dileğiyle  sizlere  kolaylıklar diliyorum.

 Değerli meslektaşlarım ve kıymetli velilerimiz unutmayalım ki; “Eğitimde feda edilecek tek bir fert yoktur.” Bizlerin eğitim anlayışı bu olmalıdır.  

2016-2017 Eğitim-Öğretim yılının, öğrenci, öğretmen,  veli ve idarecilerimizle tüm Milletimize hayırlı uğurlu olmasını diler,  güzel başarılarla canım yavrularımıza  zihin açıklığı dilerim.
    Bu vesile ile başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere vatanımızı bizlere emanet eden tüm büyüklerimizi, Demokrasimizin yaşatılması ve Milletimizin birliği, Ülkemizin bütünlüğü için gözünü kırpmadan canlarını feda eden 15 Temmuz şehit ve gazilerimizi rahmet ve şükranla anıyor; Ülkemiz ve  güzel Datça için güzel bir Eğitim öğretim yılı diliyor, hepinizi sevgi ve saygıyla selamlıyorum.
                                                                                                       Fedai AKIN     
                                                                                              İlçe Milli  Eğitim  Müdürü

Eski Datça Mahallesi Gazi Mustafa Kemal Caddesi No 12/1 DATÇA/MUĞLA - 02527122340

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.