MUĞLA DATÇA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Fedai AKIN´ın Yarıyıl Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Fedai AKIN´ın Yarıyıl Mesajı

Canım yavrularım, heyecanla beklediğiniz yarıyıl tatiline kavuşup karnelerinizi alacaksınız. Elinizdeki karneler hem sizin, hem öğretmenlerinizin, hem de  velilerinizin karnesidir aslında. Eğer kırık notlarınız varsa üzülmeyin. İkinci dönem daha çok ve programlı şekilde çalışarak notlarınızı düzeltirsiniz. Bizler için, ülkemiz için sizin mutluluğunuz her şeyden önemli... Tatilinizi dinlenerek, oyun oynayarak iyi değerlendirin ve ikinci döneme daha mutlu, daha zinde başlayın. Bol bol kitap okuyun tatilde okuduğunuz kitaplar sayesinde derslerinizi daha iyi anlayacak ve daha başarılı olacaksınız. Biz buna yürekten inanıyoruz.

         Değerli Öğretmenlerim, sizler de öğrencilerimize çok ödev vererek onlara sıkılacakları, okuldan farksız yaşayacakları bir tatil sunmayın. Tatilde dinlenirken oynarken okuyabilecekleri, onları geliştirebilecek güzel  kitaplar tavsiye etmeye çalışın. Zaten bunları yaptığınıza yürekten inanıyorum.

       Değerli Velilerim, dünyadaki en değerli varlıklarımız olan çocuklarımıza sunacağınız, en önemli şey sevginizdir. Onlardan sevginizi, ilginizi esirgemeyin. Tatilde onlar için zaman ayırın ve sizlerle birlikte mutlu ve kaliteli zamanlar geçirmelerini sağlayın. Çocuklarınız başarılı olduğunda nasıl gurur duyuyorsanız, başarısızlıkları karşısında da onlara asla kızmayın, başkaları ile kıyaslamayın. O başarısızlıkta sizin de payınız olacağı düşüncesi ile çocuklarımızla ilgilenin, onları kucaklayın, başarısızlığa giden nedenleri konuşarak çözmeye çalışınız. Unutmayınız ki başarısızlıkların, sıkıntıların, mutsuzlukların asıl kaynağı sağlıklı bir iletişimin kurulmamasındandır. Sizlerden isteğim, daima onlara sevgi ve ilgi ile yaklaşın, onları dinleyin, değerli olduklarını hissettirin.

        Değerli Okul Yöneticilerim, sizler de her zaman olduğu gibi öğrenci ve öğretmenlerimize daha iyi eğitim öğretim ortamları sağlamak için elinizden gelenlerin en iyisini bir dönem boyunca yaptınız. Şimdi ikinci dönem için onlara daha güzel imkanlar, etkinlikler, ortamlar sağlayacağınıza yürekten inanıyorum. Okulları değiştirecek olan liderleridir. Unutmayınız ki bir okul; müdürü kadar okul, vizyonu kadar geniş, çalışkanlığı kadar başarılıdır. Datça’mıza, çocuklarımıza yakışır ortamlar sunmanız için çok çalışmak gerektiğini hatırlatır sizlere de kolaylıklar ve başarılar dilerim.

Tüm Datça Eğitim Ailesi olarak,  ikinci dönemi daha iyi karşılamak ve güzel başarılara hep birlikte imza atmak üzere,  hepinize iyi tatiller diliyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

                                                                                                                                    Fedai AKIN

                                                                                                                             İlçe Milli Eğitim Müdürü

 

 

 

Eski Datça Mahallesi Gazi Mustafa Kemal Caddesi No 12/1 DATÇA/MUĞLA - 02527122340

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.