MUĞLA DATÇA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Fedai AKIN´ın YGS Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Fedai AKIN´ın YGS Mesajı

Büyük Türkiye´nin ve geleceğimizin teminatı olan kiymetli öğrencilerimiz. Büyük bir azim ve çabayla hazırlandığınız Yükseköğrenime Geçiş Sınavına (YGS) 13 Mart 2016 Pazar günü gireceksiniz. Gireceğiniz bu sınavda başarılı olacağınıza yürekten inanıyorum. Vermiş olduğunuz uzun ve yorucu hazırlıklarınız sonunda ideallerinizi hayallerinizi ve yaşamlarınızı şekillendirmek için üniversiteyi kazanmanız en büyük dileğimizdir. 

 

  Sevgili gençler; biliyorum ki sizler elinizden gelenin en iyisini yapabilmek için hazırlandınız. Geriye kalan, başarının sizin elinizde olduğuna inanarak kendinize güvenmeniz ve sınava bu düşünce ile girmenizdir. Sınav esnasında ise ne kadar rahat olursanız, bilgi birikiminizi ve yorum gücünüzü daha rahat kullanırsınız. Başaracağınıza dair inancınızın, sınav sonuçlarıyla gerçeğe dönüştüğünü göreceksiniz. Bizler, sizlere inanıyor ve güveniyoruz

 

  Değerli Aileler; Sizlerden çocuklarınıza her konuda destek olmanızı bekliyor, hiçbir sınav ve alınacak sonucun, çocuklarınızın gözünüzdeki ve gönlünüzdeki yerini değiştirmeyeceğine inanıyorum. Sizlerin de en az çocuklarınız kadar, belki onlardan daha fazla heyecan ve kaygı içinde olduğunuzu biliyorum. Sizin kaygınızın çocuğunuza geçebileceğini ve ona zarar verebileceğini unutmayınız. Sonuç ne olursa olsun çocuklarınızı daima seviniz ve onları zenginlik ve onur kaynağı olarak görünüz. Çocuğunuzun sınav öncesi dönemde en önemli gereksinimleri; huzurlu, sakin, mutlu bir ortam, sevgi, destek, güven ve cesarettir. 

 

  Bu vesile ile sınava girecek olan sevgili gençler, bu sürecin tüm aşamalarındaki sınavlarınız için Allah´tan zihin açıklığı bol şans ve en kalbi duygularımla hayırlı başarılar dilerim.

                                                                          Fedai AKIN

                                                              İlçe Milli Eğitim Müdürü

Eski Datça Mahallesi Gazi Mustafa Kemal Caddesi No 12/1 DATÇA/MUĞLA - 02527122340

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.