MUĞLA DATÇA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Fedai AKIN´ın YGS Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Fedai AKIN´ın YGS Mesajı

Geleceğimizin teminatı sevgili öğrenciler.  

Uzun çalışmalar sonucunda hayatınızda önemli bir yer alacak olan Yüksek Öğretime Giriş ( YGS ) sınavına 12 Mart 2017 Pazar günü gireceksiniz. Çalışmalarınızın sonucunda sizlerin üniversiteyi kazanmanız en büyük dileğimizdir. Yüksek Öğretime Giriş ( YGS ) sınavını sizin kişiliğinizi ölçen sınav olarak algılamayın. Sınavlar sadece akademik bilgi birikiminizi yorum gücünüzü ve süreyi doğru kullanma becerinizi ölçer. Bu kapsamda Yüksek Öğretime Giriş ( YGS ) sınavını bir ölüm kalım sınavı olarak düşünmeyiniz. İyimser olmaya ve her zaman olumlu düşünmeye önem veriniz. Sınav esnasında ne kadar rahat olursanız bilgi birikiminizi ve yorum gücünüzü daha rahat kullanırsınız. Bizler sizlere inanıyor ve güveniyoruz. Sizlerde kendinize inandığınız ve güvendiğiniz sürece başaramayacağınız engelin bulunmadığına inanıyorum.  

Değerli Veliler  

Çocuklarımız bizlerin geleceği ve ülkemizin yayınlarıdır. Çocuklarımızın başarılı olmalarında en büyük görev anne babaya yani sizlere düşmektedir. Öğrencilerin uzun çalışma maratonu sonunda yaşamlarını şekillendirmek için, üniversiteyi kazanması en büyük dileğimizdir. Siz anne ve babaların yanlış tutum ve davranışları onların var olan kaygı ve heyecanlarını daha da artırabilir. Bundan dolayı bu süreçte siz velilerin bazı konularda daha duyarlı olmaları öğrencilerimizin yararlarına olacaktır.  Sınav sonucunda alacakları puan her ne olursa olsun onlara her zaman destek olalım ve onların ne kadar değerli olduklarını hissettirelim.  Sınavın yapılacağı 12 Mart 2017 tarihinde saat 10.00’dan itibaren sınavın bitiş saati olan 12.40 kadar tüm vatandaşlarımızın değerli Muğlalı hemşerilerimizin, öğrencilerimizi rahatsız edecek dikkatlerini dağıtacak gürültü, ses, klakson kullanma gibi davranışlardan kaçınacağı ve gerekli hassasiyeti göstereceğine yürekten inanıyorum. Bu vesileyle öğrencilerimizi yetiştiren, onlara emek ve destek veren tüm öğretmenlerimiz ile ailelerine teşekkür ediyor, YGS’ye girecek olan başta güzel ve şirin Datçamız okullarından sınava girecek öğrencilerimiz olmak üzere 2 milyon öğrencimize başarılar ve kolaylıklar diliyorum.

Eski Datça Mahallesi Gazi Mustafa Kemal Caddesi No 12/1 DATÇA/MUĞLA - 02527122340

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.