MUĞLA DATÇA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Müdürümüzden YGS Moral Ziyaretleri ve YGS Mesajı

İlçe Müdürümüzden YGS Moral Ziyaretleri ve YGS Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Fedai AKIN, İlçemiz Ortaöğretim Kurumlarını tek tek gezerek son sınıf öğrencilerimize YGS (Yükseköğretime Geçiş Sınavı) öncesi moral aşıladı. "Öğrencilerimize inanıyor ve güveniyoruz, il genelinde derece yapacaklarına inancımız tam." diyen İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Fedai AKIN, her zaman yanlarında olacağını ve imkanlar dahilinde her türlü desteği sağlayacaklarını belirtti. İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Fedai AKIN, ziyaret sonunda okul idarecilerine ve öğretmenlerine gösterdikleri gayretlerden dolayı teşekkür etti.


YGS ZiyaretYGS ZiyaretYGS ZiyaretYGS ZiyaretYGS ZiyaretYGS ZiyaretYGS Ziyaret


İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN FEDAİ AKIN’IN 2014-2015 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI 15 MART´TA YAPILACAK OLAN YÜKSEKÖĞRETİME GEÇİŞ SINAVI (YGS) İLE İLGİLİ MESAJI:  

DEĞERLİ EĞİTİMCİLER, KIYMETLİ VELİLERİM ve SEVGİLİ ÖĞRENCİLERİM,  

Farklı kültür ve insanların barış içinde yaşadığı yurdumuzun cennet köşesi Datça´da İlçe Milli Eğitim Müdürü olarak göreve başladığım günden beri ilçemizi yeni bir anlayışla hep birlikte bir adım daha ileri götürmenin çabası ile işe koyulduk.  Ülkemizin geleceği canım çocuklarımıza daha iyi bir eğitim vermenin kararlılığı ile tüm ilçe halkı, yöneticisi, öğretmeni, eğitim çalışanları ve velilerimizle uyum içinde bizlere emanet edilen evlatlarımızı geleceğe en güzel şekilde hazırlamak en büyük hedefimizdir.  21. yüzyıl nesline gerekli olan temel becerileri kazanmış, teknolojik ve bilimsel yenilikleri takip edebilen, milli ve manevi değerlerimize bağlı, evrensel değerleri tanıyan, güçlü  Türkiye´nin hizmetkârı, her bakımdan sağlıklı ve eğitimli nesiller yetiştirmek temel görevimiz olacaktır. Mevlana Celalettin Rumi´nin söyleminde ifadesini bulan ´bir ayağı kültürel-manevi değerlerine bağlı, diğer ayağı dünyayı dolaşabilen´ bir nesil yetiştirme hedefimizi gerçekleştirme sorumluluğunu üstlenirken en büyük güvencem ilçemizde görev yapan dinamik öğretmen kadrosu, donanımlı yöneticiler ve heyecanlı eğitimcilerimizdir.  Kaybedecek bir insanımızın, kaybedecek bir saniyemizin olmadığı şuuru ile fedakâr öğretmenlerimiz ve onlara liderlik eden değerli yöneticilerimiz ile birlikte DATÇA’mızı eğitim-öğretim alanında ileri noktalara taşıyacağımıza inancım tamdır.  

SAYGI DEĞER VELİLER

Bizler sizin bize emanet ettiğiniz evlatlarınızı kendi evlatlarımız bilerek onları en verimli, donanımlı ve en sağlıklı şekilde hayata hazırlamayı görev addediyoruz. Eğitimin ilk temellerinin atıldığı yer aile olarak en önemli varlıklarınız çocuklarımızla olan yakınlığınız ve göstereceğiniz samimi sevgi çok önemlidir. Yavrularınızla olan tüm sorunlarınızı sıcak bir sevgi ve içten bir ilgi ile aşacağınızı ümit ediyorum. Unutmayınız ki anne sevginin baba güvenin kaynağıdır. Çocuklarınıza bu duyguları mutlaka hissettiriniz.  

SEVGİLİ ÖĞRENCİLERİM

Sizleri çok seviyor, sizlere inanıyorum. Varlığınız ülkemiz, milletimiz, aileniz ve bizim için son derece önemlidir. Sizlerden beklentimiz sağlam bir inanç ve istekle derslerinize sımsıkı sarılmanız ve hayalini kurduğunuz hedefinize ulaşmak için azami gayret göstermenizdir. Bu vesile ile yaklaşmakta olan ve önümüzdeki Pazar günü yapılacak olan Yükseköğretime Geçiş Sınavı YGS´ ye girecek öncelikle ilçemizdeki öğrencilerime, daha sonra ülke çapında sınava girecek öğrencilerimize, tüm kalbi duygularımla gönülden başarılar ve kolaylıklar diliyorum.   

Sevgili öğrencilerim, sınavların tek amacı bilginizi ölçmektir. Unutmayın ki, bu sınavdan başarısız olma durumu ideallerinizin ve hedeflerinizin sonu olmamalıdır. Bunun tek anlamı bir dahaki sefere biraz daha çalışıp konu ile ilgili bilginizi arttırmanız gerektiğidir. Sınavı geçememek ne yetersiz olduğunuzu, ne başarısız olduğunuzu ne de utanç duymanız gerektiğini gösterir. Sınav heyecanını yenmek ve sınav esnasında bilgilerinizi kullanabilmek için; başaracağınıza inanın, sınavın kişiliğinizi değil ders başarınızı ölçtüğünü unutmayın. Geçmişteki başarısızlığınızı düşünerek kaygı ve korkularınızı artırmayın. Unutmayın ki bu zamana kadar yapmış olduğunuz her yanlış size yeni bilgilere sahip olmanızı sağladı. Olumlu düşünün, yersiz düşüncelerle kendinizi olumsuzluklara itmeyin. Sevgili gençler, bu günlerde yapacağınız psikolojik hazırlık, akademik hazırlık kadar önemlidir. Bu nedenle dinlenme sürelerinizde ve boş vakitlerinizde, spor yapmak, yürümek, müzik dinlemek, sevdiklerinizle bir arada olmak, olumlu şeyler düşünmek gibi üzerinizdeki stres yükünü hafifletecek, sizleri rahatlatacak etkinliklere ağırlık verin. Emeklerinizin karşılığını alacağınız güzel ve başarılı bir sınav dileğiyle; bu sürece katkıda bulunan yöneticilerimize, çocuklarımızı canla başla hazırlayan fedakâr öğretmenlerimize ve yavrularımızla birlikte, bu heyecanlı süreçte çaba sarf eden tüm velilerime teşekkür ediyorum. Üniversite sınavlarına giden sürecin her aşamasında ve sonrasında hayatta hepinize yürekten başarılar ve kolaylıklar diliyorum. 

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    Fedai AKIN

İlçe Milli Eğitim Müdürü

 
 

  

 

 

 

Eski Datça Mahallesi Gazi Mustafa Kemal Caddesi No 12/1 DATÇA/MUĞLA - 02527122340

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.