MUĞLA DATÇA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLKÖĞRETİM HAFTASI KUTLAMALARI

İLKÖĞRETİM HAFTASI KUTLAMALARI

2015 - 2016 Eğitim - Öğretim yılının başlaması nedeniyle Cumhuriyet Meydanında düzenlenen çelenk koyma töreninin ardından Kazım Yılmaz İlkokulu’nda bir program düzenlendi. Törene Datça Kaymakamı Sayın Vehbi BAKIR, Belediye Başkanı Sayın Gürsel UÇAR, İlçe Emniyet Müdürü Sayın Cüneyt BİLEN, İlçe Milli Eğitim Müdürü Fedai AKIN, kurum amirleri, veliler ve öğrenciler katıldı.  

 

 

Kazım Yılmaz İlkokulunda yapılan törende konuşma yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü Fedai AKIN´ın konuşma metni,

İLKÖĞRETİM HAFTASINA GİRDİĞİMİZ BU ANLAMLI VE MUTLU GÜNÜMÜZDE, HEPİNİZİ SEVGİ VE SAYGILARIMLA SELAMLIYORUM. BUGÜN OKULLARINA İLK DEFA ADIM ATAN, ÖĞRENME HEYECANI İÇİNDEKİ PIRIL PIRIL SEVGİLİ YAVRULARIMIZA, TÜM ÖĞRENCİ VE ÖĞRETMENLERİMİZLE SİZ DEĞERLİ MİSAFİRLERİMİZE HOŞ GELDİNİZ DİYOR, 2015-2016 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILININ DATÇA’MIZ VE TÜM ÜLKEMİZ İÇİN HAYIRLI, UĞURLU GEÇMESİNİ TEMENNİ EDİYORUM.


ÜLKEMİZİN GELECEĞİ, GÜVENCESİ VE TEMİNATI SEVGİLİ YAVRULARIM, BUGÜN BÜYÜK BİR HEYECANLA KALKIP OKUL KIYAFETLERİNİZİ GİYİP BURALARA GELDİNİZ SIZIN İÇİN ÇOK ÖZEL VE ANLAMLI BİR GÜN VE BELKİ DE BUGÜN ÖMRÜNÜZ BOYUNCA UNUTAMAYACAĞINIZ BİR GÜN OLACAK. BİRBİRİNİZDEN ÇOK ŞEY ÖĞRENECEĞİNİZ OKULUNUZA, YUVANIZA HOŞ GELDİNİZ.
SEVGİLİ YAVRULARIM, SİZLER GÜÇLÜ YARINLARIMIZIN BÜYÜKLERİ OLACAKSINIZ. BU AMAÇLA, İYİ BİR EĞİTİM ALMANIZ; DÜŞÜNEN, ARAŞTIRAN, SORGULAYAN, BİLGİYİ ARAYAN, BULAN VE KULLANABİLEN BİREYLER OLMANIZI ARZULUYORUZ. SİZLERİN İLERİDE BİRER YETİŞKİN OLARAK HAYATA ATILACAĞI 21. YÜZYILDA HÂKİMİYET, ARTIK KOL GÜCÜNDE DEĞİL; BEYİN GÜCÜNDE OLACAKTIR. BUNU BİLEN VE KENDİNİ BUNA GÖRE YETİŞTİREN BİREYLER OLMANIZI İSTERİM. GELECEĞİMİZİ TESLİM EDECEĞİMİZ GÜVENİLİR ELLER OLMANIZ, ÜLKEMİZİN GELECEĞİ AÇISINDAN DA BÜYÜK ÖNEM TAŞIMAKTADIR. HEPİMİZ ZOR BİR COĞRAFYADA YAŞIYORUZ.  HERKESİN  GÖZÜ ÜZERİMİZDE. BU ZOR COĞRAFYA VE BİR O KADAR DA GÜZEL BU CENNET VATANDA, SONSUZA KADAR VARLIĞIMIZI SÜRDÜREBİLMEMİZ İÇİN GÜÇLÜ OLMAK ZORUNDAYIZ.  YURDUMUZUN  GELECEĞİ, SİZLERİN ELLERİNDE. MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’ÜN DE DEDİĞİ GİBİ ŞİMDİ: “TEK BİR ŞEYE İHTİYACIMIZ VARDIR; O DA ÇALIŞKAN OLMAKTIR.”  BUNU, SİZLER BAŞARACAKSINIZ SEVGİLİ ÖĞRENCİLERİMİZ…

         KIYMETLİ VELİLERİM, İNSANIN EN DEĞERLİ VARLIĞI ÇOCUKLARIDIR. YATIRIMLARIN EN DEĞERLİSİ DE EĞİTİME YAPILAN YATIRIMDIR VE SİZLERİN, HER NE ŞARTTA OLURSA OLSUN, ÇOCUKLARINIZA VERECEĞİNİZ EN ÖNEMLİ ŞEY SEVGİ VE ILGINIZDIR. ONLARA VERECEĞİNİZ SEVGİ İNANIN TÜM YAŞAMINDAKİ BAŞARILARININ DA İLHAM KAYNAĞI OLACAKTIR. ONLARA HER ŞEYİN BİR SINIRI OLDUĞUNU DA DEĞERLERİMİZİ DE ÖĞRETMEYİ İHMAL ETMEYİN. SAYGIDEĞER VELİLER,  YAVRULARINIZIN SAĞLIKLI VE İYİ YETİŞMESİ SİZLERLE BİZLERİN ORTAK ÇALIŞMASI İLE GERÇEKLEŞECEKTİR. VE EMİN OLUNUZ ONLAR BİZE EMANETLERİNİZDİR, BİZİM DE EVLÂTLARIMIZDIR VE İMKÂNLARIMIZI SONUNA KADAR ONLARA SUNMAYA DEVAM EDECEĞİZ…

         DEĞERLİ ÖĞRETMEN ARKADAŞLARIM,
         EĞİTİM, MİLLÎ VE MANEVÎ DEĞERLERİMİZİ KORUYUP GELİŞTİREREK GELECEK NESİLLERE AKTARAN; OLMAZSA OLMAZ, VAZGEÇİLEMEZ VE ERTELENEMEZ BİR SÜREÇTİR. SİZLER BU SÜRECİN KILAVUZLARI, YOL GÖSTERİCİLERİSİNİZ. BU NEDENLE ÇOCUKLARIMIZA HER KONUDA YOL GÖSTERECEĞİNİZE EMİNİM. EĞİTİMCİLİK DÜNYANIN EN KUTSAL VE BUNA KARŞIN BÜYÜK SORUMLULUK TAŞIYAN, EN GÜÇLÜ MESLEĞİDİR. YENİ BAŞLADIĞIMIZ EĞİTİM-ÖĞRETİM YILINDA BÜYÜK BİR ŞEVK, HEYECAN, AZIM VE BAŞARI İLE EĞİTİM VE ÖĞRETİM VERECEĞİNİZE İNANCIMIN TAM OLDUĞUNU BİLMENİZİ İSTİYORUM. “ÜLKESİNİ SEVEN GÖREVİNİ EN İYİ YAPANDIR.” ANLAYIŞI İLE ÖĞRENCİLERİMİZİ YETİŞTİRİNİZ. BU ANLAYIŞ VE KARARLILIKLA BENLİĞİNİ, GÖNLÜNÜ, YÜREĞİNİ, EMEĞİNİ VE KENDİLERİNİ EĞİTİME ADAMIŞ TÜM MESLEKTAŞLARIMA VE EMEĞİ GEÇEN TÜM ÇALIŞMA ARKADAŞLARIMA GÜVENİYOR VE BU KUTSAL GÖREVİNİZDE SİZLERE BAŞARILAR DİLİYORUM.

 

         DEĞERLİ MİSAFİRLERİMİZ, BUGÜN BURADA HEP BERABER AÇTIĞIMIZ İLKÖĞRETİM HAFTASI İLE BİRLİKTE, YENİ EĞİTİM VE ÖĞRETİM YILIMIZIN, TÜM ÖĞRENCİLERİMİZE ÜLKEMİZE VE SİZLERE HAYIRLI UĞURLU OLMASINI TEMENNİ EDER; SEVGİ VE SAYGILARIMI SUNARIM.                          
                                                                                                 FEDAİ AKIN
                                                                                        İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ

Eski Datça Mahallesi Gazi Mustafa Kemal Caddesi No 12/1 DATÇA/MUĞLA - 02527122340

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.