MUĞLA DATÇA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İstiklal Marşımızı Güzel Okuma Yarışması İlçemiz Öğrencileri Arasında Düzenlendi

İstiklal Marşımızı Güzel Okuma Yarışması İlçemiz Öğrencileri Arasında Düzenlendi

İlkokul, ortaokul ve ortaöğretim okullarımızda öğrenim gören öğrencilerimizin, dilimizin en güzel ifade şekillerinden olan şiir sanatı aracılığıyla, geçmiş ile gelecek arasında tarihi, milli ve manevi köprü kurarak vatan, millet, bayrak sevgi ve saygısını geliştirmek; aynı zamanda öğrencilerimizin, dilimizi güzel ve düzgün kullanma yeteneklerini geliştirerek, onlara toplum karşısında kendilerini ifade etme becerilerini ve özgüvenini kazandırmak amacıyla, ilçemiz öğrencileri arasında İstiklal Marşımızı Güzel Okuma Yarışması düzenlendi. 

Yarışmaya katılan tüm öğrencilerimiz İstiklal Marşımızı çok güzel okumuşlar ancak birer birinci belirleme zorunluluğundan dolayı jürimiz tarafından diksiyon, ezber, vurgu, tonlama ile okuma, duraklamalar, ses tonu, şiir diline uygunluk, kelimeleri doğru ifade etme ve sahnede hakimiyet gibi kriterlere göre değerlendirilmişlerdir. Buna göre;

İlkokul Kategorisinde İlçe Birincisi Kızlan İlkokulu Öğrencisi Zeren KUZU,

Ortaokul Kategorisinde İlçe Birincisi Datça İmam Hatip Ortaokulu Öğrencisi Hiranur KANAT,

Lise Kategorisinde İlçe Birincisi Datça İmam Hatip Lisesi Öğrencisi Senanur KANAT olmuştur.

 

Öğrencilerimizi tebrik ediyor, yarışmaya katılan tüm öğrencilerimize, kendilerini yetiştiren öğretmenlerine ve değerli ailelerine teşekkür ediyoruz.

26-02-202126-02-202126-02-202126-02-2021

26-02-2021

26-02-2021

Eski Datça Mahallesi Gazi Mustafa Kemal Caddesi No 12/1 DATÇA/MUĞLA - 02527122340

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.