MUĞLA DATÇA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İstiklal Marşını Güzel Okuma Yarışması Sonuçları Belli Oldu

İstiklal Marşını Güzel Okuma Yarışması Sonuçları Belli Oldu

İstiklal Marşımızın kabulünün 100. yıl dönümü ve 2021'in "İstiklal Marşı Yılı" olması sebebiyle, Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde il bazında kapsamlı etkinlikler düzenleniyor.

"12 Mart İstiklal Marşımızın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma" etkinlikleri kapsamında, İstiklal Marşını Güzel Okuma Yarışması il finali gerçekleştirildi. İlkokul-ortaokul-lise kategorisinde düzenlenen yarışma korona virüs salgını tedbirleri altında çevrim içi ortamda ilk kez yapıldı. Moderatörlüğünü İl Milli Eğitim Müdürlüğü Sosyal ve Kültürel Faaliyetler Biriminden Mustafa Tuğlu'nun yaptığı yarışmada;  Milli Mücadelenin ruhunu ve kararlılığını yansıtan ve aynı zamanda mücadeleye coşku kazandıran İstiklal Marşımız, 13 ilçenin birincileri tarafından coşkuyla okundu. Sergiledikleri üstün performanslarıyla birbirine çok yakın puan alan öğrenciler, jüriyi derece belirlemede bir hayli zorladı.

Jürinin, performansları "şiire hâkimiyet, beden dili, vurgu tonlama, diksiyon" kriterleri üzerinden değerlendirdiği il finalinde; ilçemizden, ilkokul kategorisinde Kızlan İlkokulu öğrencisi Zeren Kuzu, ortaokul kategorisinde Datça İmam Hatip Ortaokulu öğrencisi Hiranur Kanat ve lise kategorisinde Datça İmam Hatip Lisesi öğrencisi Senanur Kanat adlı öğrenciler yarıştı. 

İlkokul Kategorisinde yarışan Zeren Kuzu adlı öğrencimiz il ikincisi oldu.

Dereceye giren öğrencilere ödülleri, 12 Mart İstiklal Marşı'mızın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma Günü kutlama programında protokol tarafından takdim edilecektir.

Yarışmaya katılan tüm öğrencilerimizi tebrik ediyor, kendilerini yetiştiren öğretmenlerine ve değerli ailelerine teşekkür ediyoruz.

Eski Datça Mahallesi Gazi Mustafa Kemal Caddesi No 12/1 DATÇA/MUĞLA - 02527122340

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.