MUĞLA DATÇA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İstiklal Marşı’nın Kabul edilişi ve Mehmet Akif ERSOY’u Anma Günü

İstiklal Marşı’nın Kabul edilişi ve Mehmet Akif ERSOY’u Anma Günü

12 Mart İstiklal Marşı´nın Kabulü ve Mehmet Akif ERSOY´u Anma Günü münasebetiyle program düzenlendi. Müdürlüğümüz ve Datça Yılmaz Kardeşler Anadolu Lisesi tarafından organize edilen tören programı, Bülent Ecevit Kültür Merkezi Konferans Salonunda  İlçe Kaymakamımız Sayın Hamdi ÜNCÜ, Garnizon Komutanı Sayın Erdal MAVİŞ, Belediye Başkanı Sayın Şener TOKCAN, İlçe Emniyet Müdürü Sayın Cüneyt BİLEN, İlçe Jandarma Komutanı Sayın Turhan COŞKUN, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Fedai AKIN, daire amirleri ve katılımıyla Saat 10:00´da Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Datça Yılmaz Kardeşler Anadolu Lisesi Tarih Öğretmeni Ömer DAVRAN’ın günün anlam ve önemini belirtilen konuşması´nın ardından İlkokullar arasında “İstiklal Marşını Güzel Okuma” yarışmasında birinci olan Ceyda ÜNCÜ´nün İstiklal Marşını okuması ile devam etti. Datça Yılmaz Kardeşler Anadolu Lisesi öğrencisi Burak TOPRAK’ın “Cenk Marşı“ adlı şiirini okudu. Mehmet Akif ERSOY’un hayatı ve İstiklal Marşı’nın kabulünü anlatan videonun ardından Ortaokullar arasında “İstiklal Marşını Güzel Okuma” yarışmasında birinci olan Sami Eren ACAR İstiklal Marşını okudu. İlkokul, Ortaokul ve Ortaöğretim okulları öğrencileri arasında yapılan İstiklal Marşı´nı güzel okuma yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri takdim edildi.

 

İlkokul Öğrencileri Arasında 

Birinci Ceyda ÜNCÜ - Kazım Yılmaz İlkokulu

İkinci  Miray KAYA - Reşadiye Kazım Yılmaz İlkokulu

Üçüncü Meriç BEYHAN - Kazım Yılmaz İlkokulu    

 

Ortaokul Öğrencileri Arasında

Birinci Sami Eren ACAR - Yılmazlar Ortaokulu

İkinci  Nehir TOKSÖZ - Mustafa Kutluay Ortaokulu

Üçüncü Rabia YAVUZ - Datça İmam Hatip Ortaokulu    

 

Ortaöğretim Öğrencileri Arasında

Birinci Zeynep BAKIR - Datça Yılmaz Kardeşler Anadolu Lisesi

İkinci  Suzan ÖZER - Datça Yılmaz Kardeşler Anadolu Lisesi

Üçüncü Selin GENÇ - Datça Şehit Ersoy Yorulmaz Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezi  

 

Ödül töreninin ardından Liseler arası “İstiklal Marşını Güzel Okuma” yarışmasında birinci olan öğrencinin İstiklal Marşını okuması ve Datça Yılmaz Kardeşler Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından hazırlanan canlandırmanın izlenmesi ile tören son buldu.   Yarışmalarda dereceye giren öğrencilerimizin başarılarının devamını diler, törende emeği geçen öğrenci ve öğretmenlerimize teşekkür ederiz.

 

Eski Datça Mahallesi Gazi Mustafa Kemal Caddesi No 12/1 DATÇA/MUĞLA - 02527122340

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.