MUĞLA DATÇA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İstiklal Marşı´nın Kabulü ve Mehmet Akif ERSOY´u Anma Programı

İstiklal Marşı´nın Kabulü ve Mehmet Akif ERSOY´u Anma Programı

İlçemiz Bülent Ecevit Kültür Merkezi´nde 12 Mart İstiklal Marşı´nın Kabulü ve Mehmet Akif ERSOY´u Anma Günü münasebetiyle program düzenlendi. Sunuculuğu Reşadiye Kazım Yılmaz Ortaokulu Fen Bilimleri Öğretmeni Gülnihal AKPINAR´ın yaptığı töreni Müdürlüğümüz ve Reşadiye Kazım Yılmaz İlk/Ortaokulu tarafından organize edilmiştir. İlçe Kaymakamımız Sayın Vehbi BAKIR, Garnizon Komutan Vekili Sayın Ahmet YILMAZ, Belediye Başkanı Sayın Gürsel UÇAR, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Fedai AKIN, daire amirleri ve halkımızın katılımıyla Saat 10:00´da Saygı Duruşu ve Reşadiye Kazım Yılmaz Ortaokulu Müzik Öğretmeni Ömer Faruk GÜZEL yönetiminde öğrenciler tarafından canlı olarak çalınan ve söylenen İstiklal Marşı ile başladı.

Reşadiye Kazım Yılmaz’ın Türkçe Öğretmeni Ali Naki YILDIZ´ın günün anlam ve önemini belirten konuşması´nın ardından İstiklal Marşımızın Şairi Mehmet Akif ERSOY´un hayatı ile ilgili video izlendi. Ardından İstiklal Marşımızın her mısrasının ilçemiz öğrencileri ve İlçemiz Kaymakamı Sayın Vehbi BAKIR, Belediye Başkanı Sayın A. Gürsel UÇAR ve İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Fedai AKIN´ın da aralarında olduğu halkımız tarafından mısraları ayrı ayrı okunan kolaj İstiklal Marşı videosu izlendi. Program, İlkokullar arasında “İstiklal Marşını Güzel Okuma” yarışmasında birinci olan Damla KABADAYI´nın, Ortaokullar arasında “İstiklal Marşını Güzel Okuma” yarışmasında birinci olan Sami Eren ACAR´ın, Liseler arasında “İstiklal Marşını Güzel Okuma” yarışmasında birinci olan Berfin Su BASUT´un,  İstiklal Marşını okuması ile devam etti.

İlkokul, Ortaokul ve Ortaöğretim okulları öğrencileri arasında yapılan İstiklal Marşı´nı güzel okuma yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödüllerinin takdiminin ardından Reşadiye Kazım Yılmaz Ortaokulu Türkçe Öğretmeni Yasemin ÖZBAY ve öğrencileri tarafından hazırlanan Oratoryonun izlenmesiyle program son buldu.

 

Kolaj İstiklal Marşı Videosu için tıklayınız.

 

14-03-201714-03-201714-03-201714-03-201714-03-201714-03-201714-03-201714-03-201714-03-2017

Eski Datça Mahallesi Gazi Mustafa Kemal Caddesi No 12/1 DATÇA/MUĞLA - 02527122340

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.