MUĞLA DATÇA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Kazım Yılmaz İlkokulu 4/C Sınıfı Öğrencileri Uluslararası Okuma Becerilerinde Gelişim Araştırması Projesine Seçildi

Kazım Yılmaz İlkokulu 4/C Sınıfı Öğrencileri Uluslararası Okuma Becerilerinde Gelişim Araştırması Projesine Seçildi

Uluslararası Okuma Becerilerinde Gelişim Araştırması(PIRLS),Uluslararası Eğitim Başarılarını Değerlendirme Kuruluşu(IEA)tarafindan üye ve katılımcı ülkelerde 4.sınıf öğrencilerinin farklı metin türlerine gore okuduğunu anlama becerilerini ve okuma alışkanlıklarını ortaya koymayı amaçlayan bir projedir.

Bu projenin uygulanması için ülkemizde 41 il belirlenmiş olup Muğla ilimizde de 3 ilçe katılım sağlamıştır. İlçemizde Kazım Yılmaz ilkokulu 4- C  sınıfı öğrencileri,  okuma becerilerinin değerlendirildiği PIRLS araştırmasına  seçilmiştir. Projenin beşinci döngüsü olan PIRLS 2021 araştırmasına katılacak olan Kazım Yılmaz İlkokulu 4-C sınıfı öğrenci ve velileri, sınıf öğretmenleri Mehmet KORKMAZ'ın  rehberliğinde 05.03.2021  tarihinde PIRLS 2021 il temsilcilerinin  seminerine katılım sağlamışlar ve projenin uygulama amaçları ile ilgili bilgi edinmişlerdir.  

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz  Bülent ALDAL: ''Uluslararası Okuma Becerilerinde Gelişim Araştırması Projesine okulumuzun seçilmiş olması bir tesadüf değildir. Okula  başladıkları günden bugüne her bir öğrencimiz  sınıf öğretmenlerinin yönlendirmesi ve ailelerin desteğiyle  okuma alanında bir çok etkinlik gerçekleştirmişlerdir. Projede ilçemizi temsil etmeleri hak edilmiş bir kazançtır. Okuduğunu anlamanın önemini birinci sınıftan bu yana ögrencilerine benimseten ve bu anlamda özverili calışmalar yapmış olan öğretmenimize, küçük yaşta okuma sevdasına sahip olan öğrencilerimize ve her zaman çocuklarının gelişimlerini destekleyen ailelerine teşekkür ederim." dedi.

06-03-202106-03-202106-03-2021

Eski Datça Mahallesi Gazi Mustafa Kemal Caddesi No 12/1 DATÇA/MUĞLA - 02527122340

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.