MUĞLA DATÇA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"MİLLET OLMAK" TEMALI SLOGAN YARIŞMASI

Milli Eğitim Bakanlığı Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliğimiz tarafından "15 Temmuz Millî Birlik ve Demokrasi Günü" etkinlikleri çerçevesinde, ortaöğretim seviyesindeki öğrencilerimiz için "Millet Olmak" temalı slogan yarışması düzenlenmiştir.


Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı tarafından organize edilen "15 Temmuz Millî Birlik ve Demokrasi Günü" etkinlikleri çerçevesinde, öğrencilerimizde millî birlik ve beraberlik duygusunu güçlendirmek, demokrasi bilincini geliştirmek ve pekiştirmek amacıyla Bakanlığımız Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliğimiz tarafından lise düzeyindeki öğrencilerimize yönelik "Millet Olmak" temalı slogan yarışması düzenlenmiştir.

SLOGAN YARIŞMASI ŞARTNAMESİ

Sloganlar T.C. Anayasası ve Millî Eğitim Temel Kanunu'na aykırılık teşkil etmeyecek olup; 

1- Yarışmaya Millî Eğitim Bakanlığına bağlı resmî ve özel ortaöğretim okullarının hazırlık, 9, 10, 11 ve 12'nci sınıf öğrencileri katılacaktır.

 

2-Öğrenciler, en fazla 1 (bir) sloganla etkinliğe katılabilecektir.

 

3-Slogan metninde yer alacak sözcüklerin, Türkçe olmasına azami düzeyde özen gösterilecektir. (Başta İngilizce olmak üzere dilimize yabancı dillerden geçen sözcüklerin kullanılmaması hassasiyetimizdir.)

4-Sloganlar en az en fazla 10 (on) sözcükten oluşacaktır.

5- Sloganlar, "millî birlik ve demokrasi" konusunda farkındalık geliştirici içerikte olmalıdır.

6- Sloganlar, belirli bir kişiye, organizasyona, kuruma veya markaya ait olmayıp tamamen özgün nitelikte olacaktır.

7- Sloganlar, yarışmanın amacına ve konusuna uygun olup temel değerlerimizle örtüşmeli; hakaret, siyasi içerik, estetik olmayan duygular vb. içermemelidir.

8-  Bir yerden, etkinlikten, yazılı veya görsel bir yayından tamamen ya da kısmen kopyalanan; daha önce herhangi bir slogan yarışmasına katılan eserler yarışma dışı bırakılacaktır.

9- Sloganlar, en geç 05 Temmuz 2021 tarihi mesai bitimine kadar EK-2 Formu'na işlenerek okul yönetimleri tarafından il müdürlüklerine dijital ortamda iletilecektir.

10- İl müdürlüklerindeki değerlendirmenin ardından il birincisi seçilen slogan, il müdürlüklerince en geç 08 Temmuz 2021 tarihinde saat 17.00'ye kadar Müşavirliğimizin basin@meb.gov.tr adresine (EK-2 Formundaki hâliyle) iletilecektir.

11- Dereceye giren eserler, 12 Temmuz 2021 tarihinde Müşavirliğimizce ilan edilerek 15 Temmuz günü çıkarılacak özel gazetede yayımlanacaktır.

(TELİF HAKKINA İLİŞKİN NOT: Yarışmada dereceye giren ve sergilenmek/yazılı-görsel bir yayında kullanılmak amacıyla seçilen sloganların baskı ve kopyaları MEB Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliğinde kalacaktır. Katılımcı, yarışmaya gönderdiği afişin/sloganın kendisine ait olduğunu, alıntı olmadığını kabul ve beyan etmiş olur. Eseri ödül alan veya sergilemeye/herhangi bir yayında kullanılmaya değer bulunan katılımcılardan, bu beyan ve kabulleri dışında hareket ettiği anlaşılanlardan bu yarışma ile elde ettikleri ödül ve her türlü kazanımları geri alınır. Müşavirliğimiz, ödüle ya da sergilenmeye/herhangi bir yayında kullanılmaya değer bulunan afişlerin/sloganların orijinalini ve üzerinde değişiklik yapılmış hâlini; seminer, tanıtım, konferans vb. faaliyetlerinde ve ayrıca afiş, katalog, broşür, ilan panoları vb. her türlü tanıtım malzemelerinde kullanma ve sergileme, yazılı ve görsel medyada yayınlama hakkına sahiptir.

Yarışmaya katılan öğrencilerimiz, yukarıda belirtilen şartları kabul etmiş sayılırlar.)

Slogan Yarışması Künye Bildirim Formu (Ek-2) için Tıklayınız.  

Eski Datça Mahallesi Gazi Mustafa Kemal Caddesi No 12/1 DATÇA/MUĞLA - 02527122340

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.