MUĞLA DATÇA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Yaşama Datça´da Bağlan Projesi Teknoloji Bağımlılığı Gezisi

Yaşama Datça´da Bağlan Projesi Teknoloji Bağımlılığı Gezisi

"Yaşama Datça´da Bağlan" eğitim ve sosyal sorumluluk projesi kapsamında Datça endemik bitkilerini tanıtım ve gençleri teknoloji bağımlılığından kurtarmak amacıyla düzenlenen yürüyüş Cumhuriyet Meydanı´ndan başladı.

Aşırı soğuğa rağmen ilginin yoğun olduğu yürüyüşe İlçemiz Ortaöğretim Kurumlarından yaklaşık 150 öğrenci ve velileri katıldı. İlçemizdeki tüm lise düzeyinde eğitim gören öğrencilerin katılımıyla gerçekleşen projede Datça cumhuriyet meydanından başlayarak Gebekum, Kızlan Köyü ve Gereme Koyuna kadar yapılan yürüyüşle teknoloji bağımlılığına dur demek amaçlanıyor. Projenin ana amacı ise "Radyasyondan Kaç Toprağa Bas, Klavyeden Kalk Hayatına Bak" sloganı altında yeni nesillerin teknoloji bağımlılığını azaltmak ve Datça doğasının güzelliklerini göstermek. Düzenlenen geziye Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Fedai Akın, Saygıdeğer öğretmenlerimiz ve öğrenci velileri katıldı.

Etkinlik hakkında konuşan Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Fedai Akın; "2016-2017 eğitim öğretim yılında faaliyete geçen sosyal sorumluluk projesinde amacımız bağımlılığın her türlüsüyle mücadele etmek olduğu için böyle bir projede ev sahipliği yapıyoruz. Datça´nın bu projede yer alması bizi çok mutlu ediyor. Bugünkü etkinliğimizde amacımız doğadaki endemik bitkileri tanırken çocuklarımızı klavyenin başından kaldırarak, telefonlardan uzaklaştırarak, en büyük sorun olan teknoloji bağımlılığından kurtararak doğayla tanıştırmaktır" dedi.

Yürüyüş Gereme Koyu´nda yapılan piknik ile son buldu.

 

16-12-201616-12-201616-12-201616-12-201616-12-201616-12-2016

Eski Datça Mahallesi Gazi Mustafa Kemal Caddesi No 12/1 DATÇA/MUĞLA - 02527122340

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.